Založ si blog

Nedotknuteľne slušní. Slušne nedotknuteľní.

Organizátori pochodu „Za slušné Slovensko“ ZDROJ:Pravda.sk

Utekajme! Už sú tu zase.

Rozhorčené tváre organizátorov protestov „Za slušné Slovensko“ opäť raz vypĺňajú titulné stránky všetkých popredných médií. Všade vyhlasujú, že im bolo ukrivdene. Ukrivdené takým ohavným spôsobom, aký svet ešte nevidel. Však uvážte sami. Orgány činné v trestnom konaní si ich na základe anonymného trestného oznámenia dovolili predvolať a vypočuť. Toľká drzosť.

To však nie je všetko priatelia. Zlý spánok im zjavne spôsobil už minulotýždňový rozhovor bývalého premiéra Róberta Fica pre český týždeník Echo24. Pán Fico sa opäť nechal počuť, že organizátori protestov, médiá, mimovládne organizácie, ale aj opoziční politici a prezident Kiska (a bohvie kto ešte) sa pokúšali pomocou protestov defacto o plnohodnotný štátny prevrat. Organizátori mali byť taktiež napojený na zahraničné financie. Toto nie je žiadna nová informácia a už vôbec nie od pána Fica. Zdvihnutý prst pre nespratníkov predstavuje až informácia, že expremiér dobre vie kto sa s kým stretával a akú úlohu v plánovanom „prevrate“ zohrával.

Po Ficovom vyhlásení sa spustila tá pravá hystéria, ktorú ešte znásobilo anonymné trestné oznámenie. Neviem prečo až taká prehnaná reakcia na bývalého premiéra, najmä keď všetci renomovaní novinári a opoziční lídri tvrdia, že je z neho už len politická mŕtvola. Žeby sa všetci zľakli toho, že pán Fico ide splniť svoj sľub predčasne a anonymne chce vyniesť nové informácie na svetlo sveta? A tak všetci opoziční politici zabudli na svoje nesváry, média „hlavného prúdu“ na bludy o megazločincovi Kočnerovi a na čele s prezidentom sa vybrali zachrániť našich organizátorov pred zlým a nespravodlivým, právnym štátom. Však nezanedbateľná časť organizátorov „Za slušné Slovensko“, sú v podstate ešte deti. A deti treba chrániť.

Gábor Grendel a Daniel Lipšic ZDROJ: Pravda.sk

Pre každého je dôležité niečo iné.

Informácie od expremiéra Fica rozbúrili vody serióznej slovenskej žurnalistiky natoľko, že sa ich rozhodol okomenovať aj šéfredaktor portálu Aktuality.sk Peter Bárdy. Pán Bárdy vo svojom článku pripúšťa dve možnosti. Buď sa expremiér načisto zbláznil a klame, alebo na jeho vyjadreniach niečo je. Pri druhej možnosti však pánovi šéfredaktorovi vôbec nevadí, že by sa v takomto prípade jednalo o protivládne protesty riadené a financované zo zahraničia. Nie. Pohoršuje sa nad tým, že Róbert Fico vôbec takéto informácie môže mať a vyjadruje údiv nad tým ako ich mohol získať. A tak prichádza s ničím nepodloženou konšpiráciou, že boli na špehovanie organizátorov zneužité bezpečnostné zložky a vyzýva na zvolanie brannobezpečnostného výboru.

Keď je téma čerstvá treba sa tiež pripojiť, však publicita je prospešna. Toto vie aj poslanec za OĽaNO Gábor Grendel. Šťuka mediálnych vôd a hlavný pastier takzvaného „lipšicového stáda“ teda prišiel s vlastnou teóriou. Kým Bárdy poukazuje na bezpečnostné zložky, tak poslanec Grendel zvoláva výbor na kontrolu SIS, údajne kvôli podozreniu, že organizátorov odpočúvala tajná služba. V najbližších dňoch nás teda opäť čaká cirkus s tajnými agentami a špiónmi.

Informácie, ktoré priniesol bývalý premiér pritom vôbec nie je ťažké nájsť a už vôbec netreba nikoho odpočúvať, aby ste ich získali. Internet je plný informácií o prepojení organizátorov na SDA, alebo Via Iuris. Taktiež je jednduché dopátrať napojenie Via Iuris na „dotačné“ fondy miliardára Sorosa. Toto všetko ešte neznamená, že sme čelili protištátnemu prevratu. Keby sa však nejaký investigatívny novinár pustil do pátrania okolia organizácie „Za slušné Slovensko“, možno by vyplávali na povrch závažnejšie informácie a prepojenia.

Keďže všetci novinári majú zjavne rozpracované dôležitejšie témy ako sú organizátori protestov, musel sa na novinára zahrať sám expremiér Fico. Tu možno nájdeme aj dôvod hystérie niektorých žurnalistov. Však nikto nemá rád, keď mu druhí lezú do kapusty.

Igor Matovič ZDROJ: Pravda.sk

Najslušnejší zo slušných. Najobyčajnejší z obyčajných.

Po vypočutiach na polícií (za silnej mediálnej a politickej podpory) zahoreli organizátori „slušných“ pochodov hnevom spravodlivých. Však oni sú tí, čo sa postavili utláčateľom. Oni sú naši záchrancovia.

Nie je sa čomu diviť. Však je neslušné pochybovať o slušných. Je neslušné chcieť aby slušní mali rovnaké povinnosti ako my ostatní, alebo aby si ctili právny štát, za ktorý údajne tak úporne bojovali. Je neslušné pýtať sa, či nešlo slušným len o to, aby sa dostali do politiky.

A tak sa nám na Slovensku vytvorila nová skupina nedotknuteľných. Nedotknuteľne slušných. Skupina, ktorú nemôže ani na základe trestného oznámenia polícia predvolať bez toho, aby sa nespustila mediálna hystéria. Skupina, ktorú chránia ešte aj medzinárodné organizácie takého „rangu“ ako sú Reportéri bez hraníc a Európske centrum pre slobodu tlače a médií.

Svojim správaním mi organizátori pripomínajú známeho slovenského politika Igora Matoviča. Poslanec národnej rady za hnutie OĽaNO a urputný bojník proti všetkému čo sa začína na Fico, bol minulý rok taktiež predvolaný na výsluch. Pán Matovič to znášal len veľmi ťažko. Na svojej tlačovke sa kvôli tomuto predvolaniu dokonca vyhrážal čestným policajtom, vyšetrovateľom aj prokurátorom, keď ich vyzval aby si uvedomili, že čas zúčtovania sa blíži a aby nerobili žiadnu „nadprácu“.

Organizátori protestov „Za slušné Slovensko“ mali pritom jedinečnú šancu dokázať vyšetrovateľom, aj celému Slovensku, že sú nevinní a poctiví. Mohli nám všetkým dokázať, že sa Róbert Fico mýli na celej čiare. Oni však radšej opäť zvolali protesty „za slušnosť“ a vytvorili tak enormný tlak na políciu. Tento nátlak už priniesol svoje ovocie, keďže NAKA pozastavila plánované vypočúvania organizátorov protestov. Či ich k tomu viedlo veľké ego, hlúposť, alebo strach z odhalenia vedia zatiaľ len oni sami.

Čas ukáže ako nakoniec naši „bojovníci“ dopadnú. Či z nich vyrastú budúci lídri, ktorí dovedú našu krajinu k svetlým zajtrajškom, ale sa ukáže, že sú len ďalší podvodníci. Nič však nedokáže zdiskreditovať projekt tak, ako organizátori, ktorý kvôli pocitu vlastnej nadradenosti zneužiju popularitu na to, aby zo seba spravili slušne nedotknuteľných.

Igorovi Matovičovi je z iných názorov nevoľno.

12.03.2019

A je to tu dámy a páni. Igor Matovič sa prebojoval na úplne dno slovenskej politickej scény. Síce mu to trvalo dlhšie, ako som pri jeho prvom nástupe do parlamentu v zoskupení SaS odhadoval, ale nakoniec sa mu to predsa len podarilo. Predsedu strany OĽaNO rozčúlili názory konzervatívnej časti slovenskej spoločnosti na prezidentskú kandidátku Čaputovú. Konečne preto [...]

Prezidentské voľby 2019. Čaputovej vysnívaných 52% a zaujatosť slovenských médií.

06.03.2019

Prvé kolo prezidentských volieb konajúce sa 16 marca je už za dverami. Diskusie sa preto priostrujú, kandidáti s noblesou odstupujú a agentúry sa predháňajú vo svojich čím ďalej, tým dôveryhodnejších prieskumoch. Hrdinsky … sa vzdali. Koncom februára sa kandidát SMK Jozef Menyhárt vzdal v prospech jeho liberálneho kolegu. „Chcem byť človekom činov,“ vysvetlil [...]

Prezidentské voľby 2019. SMER, Harabin a „demokratickí“ kandidáti.

14.01.2019

Kým niektoré politické strany ešte ani nemajú jasno, kto bude ich kandidát, iní záujemcovia o prezidentské kreslo sa pustili s plnou vervou do kampane už dávno. Rekordéri v tomto smere sú jednoznačne dvojica Krajniak, Mistrík. Kandidát za stranu SME RODINA Milan Krajniak spustil svoju kampaň už v júni minulého roka. Jeho hlavnou prioritou sa stal online priestor a do konca [...]

Británia koronavírus Hancock Johnson

Odklad skutočného brexitu? Zatiaľ nie

31.03.2020 23:00

Británia je už dva mesiace mimo EÚ, popri boji proti koronavírusu sa však na brexit akoby zabudlo. Lenže čas na vyrokovanie nových vzťahov medzi EÚ a Britániou sa kráti.

Alexander Lukašenko

Recept na vírus od Lukašenka: práca, šport, sauna, vodka

31.03.2020 22:04

Bieloruska akoby sa pandémia koronavírusu ani nedotkla. Hrajú sa tam futbalové zápasy, divadlá uvádzajú premiéry, otvorené sú trhy, nákupné centrá, bary, reštaurácie i chrámy.

pocasie-1-4-2020

Apríl si z nás robí žarty, počasie pripomenie február

31.03.2020 21:08

Ovocinári a záhradkári musia byť v pohotovosti, počasie začiatkom apríla k nim dokáže byť nemilosrdné.

spravodlivosť, váhy, kniha, kladivko

Funkcie sa vzdalo 19 sudcov, sú medzi nimi aj piati z Najvyššieho súdu SR

31.03.2020 17:47

Najväčší výpadok zaznamenal Krajský súd v Košiciach, ktorý príde o 11 sudcov.

Jozef Siničák

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 25389x
Priemerná čítanosť článkov: 3174x

Autori blogu