Založ si blog

Igorovi Matovičovi je z iných názorov nevoľno.

A je to tu dámy a páni. Igor Matovič sa prebojoval na úplne dno slovenskej politickej scény. Síce mu to trvalo dlhšie, ako som pri jeho prvom nástupe do parlamentu v zoskupení SaS odhadoval, ale nakoniec sa mu to predsa len podarilo.

Igor Matovič. ZDROJ: Pravda.sk

 

Predsedu strany OĽaNO rozčúlili názory konzervatívnej časti slovenskej spoločnosti na prezidentskú kandidátku Čaputovú. Konečne preto odhalil, čo si v skutočnosti myslí o slovenských voličoch. Na sociálnej sieti publikoval odporcom Čaputovej veľmi nevyberané slová.

“Je mi na grc. Na grc z tých všetkých Harabinových, Kotlebových či Ficových “pravoverných kresťanov”. Už ma uráža ich nekonečné omielanie ako voliť “Čaputku” je demontážou tradičnej rodiny, ako ona nám tu zavedie adopcie detí homosexuálmi, ako budú potraty legálne až do pôrodu ako v niektorých štátoch USA a pod.”

“Hrabe vám páni a dámy“

Igor Matovič tak povýšil svoj vulgárny a agresívny spôsob vedenia politiky na novú úroveň. Už neútočí len na svojich politických súperov (a spojencov), ale aj priamo na ich voličov. Na voličov a občanov Slovenskej republiky a to len preto, lebo vyjadrujú odlišný názor. Veľmi zaujímavý spôsob ako zaujať.

Síce nie som kresťan, ale aj tak si myslím, že pani Čaputová so svojimi názormi a skúsenosťami nepatrí do prezidentského paláca. Je mi ľúto pán Matovič, že vás tento môj názor uráža a je vám z neho nevoľno. Dovoľte však, aby som aj ja vyjadril svoje názory.

Udivuje ma …

… ako z každej strany počúvam o „demokratických“ kandidátoch a „demokratickej“ opozícii. Aké krásne marketingové heslo to je. Však byť demokratický znamená byť dobrý. A tak vznikol geniálny ťah ako pomyselne rozdeliť prezidentský kandidátov na tých dobrých a tých nežiadúcich. Problém nastáva, keď sa našich demokratov opýtame ako to vlastne myslia. Však predstaviť si nedemokratického kandidáta v demokratických voľbách je pri najlepšom, na hlavu.

Tento prívlastok používajú najmä pravicové strany, ktoré sa (demokraticky) nedostali do vládnej koalície. A práve jeden z „demokratických“ lídrov, Igor Matovič, dnes zasadil tomuto obľúbenému prívlastku ťažký úder. Neviem síce čo si pod týmto slovom predstavuje predseda OĽaNO, no ja osobne si myslím, že slovný útok cez sociálne siete na istú časť voličov, len kvôli ich názoru, veľmi demokratický nie je.

Som už znechutený …

… z neustálych agresívnych a bulvárnych útokov, ktoré posledné roky na našej politickej scéne prebiehajú s čoraz vyššou intenzitou. Obrý podiel na tom má aj Igor Matovič, keďže od chvíle čo vstúpil do politiky, zo seba súka jeden nemiestny útok za druhým. Obviniť bez dôkazov premiéra, že si schováva peniaze na Belize, vysypať v parlamente na hlavu kolegu injekčné striekačky, expresívne sa vyjadrovať na adresu kolegov, či sa v priestoroch parlamentu pobiť. To je len stručná ukážka Matovičových nechutných pracovných metód. Osobne by som rád privítal viac vecnej a konštruktívnej debaty.

S pobavením sledujem …

…ako sa už roky lídri OĽaNO hrajú na protikorupčnú stranu. Má predsa niečo do seba, keď človek, ktorý má kuriózne problémy s vlastným účtovníctvom založí protikorupčné hnutie, so svojim bratrancom a dvoma kamarátmi. Potom už len stačí všetkých naokolo obviňovať z korupcie, či rodinkárstva a úspech sa dostaví sám. Síce sem tam z klubu OĽaNO niekto vystúpi a ozrejmí verejnosti pochybné vnútrostranícke praktiky ich predsedu, ale to nevadí. Však argumenty sa skoro vždy dajú prebiť dostatočne hlučným opakovaním svojej pravdy. No nemám pravdu, pán Matovič?

Preto, keď osoba s minulosťou a slovníkom predsedu OĽaNO vysloví podporu pani Čaputovej, tak je to pre mňa iba ďalší dôvod, prečo ju voliť nebudem.

Hovorím NIE, „neslušnému“ Slovensku.

 

Prezidentské voľby 2019. Čaputovej vysnívaných 52% a zaujatosť slovenských médií.

06.03.2019

Prvé kolo prezidentských volieb konajúce sa 16 marca je už za dverami. Diskusie sa preto priostrujú, kandidáti s noblesou odstupujú a agentúry sa predháňajú vo svojich čím ďalej, tým dôveryhodnejších prieskumoch. Hrdinsky … sa vzdali. Koncom februára sa kandidát SMK Jozef Menyhárt vzdal v prospech jeho liberálneho kolegu. „Chcem byť človekom činov,“ vysvetlil [...]

Prezidentské voľby 2019. SMER, Harabin a „demokratickí“ kandidáti.

14.01.2019

Kým niektoré politické strany ešte ani nemajú jasno, kto bude ich kandidát, iní záujemcovia o prezidentské kreslo sa pustili s plnou vervou do kampane už dávno. Rekordéri v tomto smere sú jednoznačne dvojica Krajniak, Mistrík. Kandidát za stranu SME RODINA Milan Krajniak spustil svoju kampaň už v júni minulého roka. Jeho hlavnou prioritou sa stal online priestor a do konca [...]

Nedotknuteľne slušní. Slušne nedotknuteľní.

17.11.2018

Utekajme! Už sú tu zase. Rozhorčené tváre organizátorov protestov „Za slušné Slovensko“ opäť raz vypĺňajú titulné stránky všetkých popredných médií. Všade vyhlasujú, že im bolo ukrivdene. Ukrivdené takým ohavným spôsobom, aký svet ešte nevidel. Však uvážte sami. Orgány činné v trestnom konaní si ich na základe anonymného trestného oznámenia [...]

Británia koronavírus Hancock Johnson

Odklad skutočného brexitu? Zatiaľ nie

31.03.2020 23:00

Británia je už dva mesiace mimo EÚ, popri boji proti koronavírusu sa však na brexit akoby zabudlo. Lenže čas na vyrokovanie nových vzťahov medzi EÚ a Britániou sa kráti.

Alexander Lukašenko

Recept na vírus od Lukašenka: práca, šport, sauna, vodka

31.03.2020 22:04

Bieloruska akoby sa pandémia koronavírusu ani nedotkla. Hrajú sa tam futbalové zápasy, divadlá uvádzajú premiéry, otvorené sú trhy, nákupné centrá, bary, reštaurácie i chrámy.

pocasie-1-4-2020

Apríl si z nás robí žarty, počasie pripomenie február

31.03.2020 21:08

Ovocinári a záhradkári musia byť v pohotovosti, počasie začiatkom apríla k nim dokáže byť nemilosrdné.

spravodlivosť, váhy, kniha, kladivko

Funkcie sa vzdalo 19 sudcov, sú medzi nimi aj piati z Najvyššieho súdu SR

31.03.2020 17:47

Najväčší výpadok zaznamenal Krajský súd v Košiciach, ktorý príde o 11 sudcov.

Jozef Siničák

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 25391x
Priemerná čítanosť článkov: 3174x

Autori blogu