Založ si blog

Igorovi Matovičovi je z iných názorov nevoľno.

A je to tu dámy a páni. Igor Matovič sa prebojoval na úplne dno slovenskej politickej scény. Síce mu to trvalo dlhšie, ako som pri jeho prvom nástupe do parlamentu v zoskupení SaS odhadoval, ale nakoniec sa mu to predsa len podarilo.

Igor Matovič. ZDROJ: Pravda.sk

 

Predsedu strany OĽaNO rozčúlili názory konzervatívnej časti slovenskej spoločnosti na prezidentskú kandidátku Čaputovú. Konečne preto odhalil, čo si v skutočnosti myslí o slovenských voličoch. Na sociálnej sieti publikoval odporcom Čaputovej veľmi nevyberané slová.

“Je mi na grc. Na grc z tých všetkých Harabinových, Kotlebových či Ficových “pravoverných kresťanov”. Už ma uráža ich nekonečné omielanie ako voliť “Čaputku” je demontážou tradičnej rodiny, ako ona nám tu zavedie adopcie detí homosexuálmi, ako budú potraty legálne až do pôrodu ako v niektorých štátoch USA a pod.”

“Hrabe vám páni a dámy“

Igor Matovič tak povýšil svoj vulgárny a agresívny spôsob vedenia politiky na novú úroveň. Už neútočí len na svojich politických súperov (a spojencov), ale aj priamo na ich voličov. Na voličov a občanov Slovenskej republiky a to len preto, lebo vyjadrujú odlišný názor. Veľmi zaujímavý spôsob ako zaujať.

Síce nie som kresťan, ale aj tak si myslím, že pani Čaputová so svojimi názormi a skúsenosťami nepatrí do prezidentského paláca. Je mi ľúto pán Matovič, že vás tento môj názor uráža a je vám z neho nevoľno. Dovoľte však, aby som aj ja vyjadril svoje názory.

Udivuje ma …

… ako z každej strany počúvam o „demokratických“ kandidátoch a „demokratickej“ opozícii. Aké krásne marketingové heslo to je. Však byť demokratický znamená byť dobrý. A tak vznikol geniálny ťah ako pomyselne rozdeliť prezidentský kandidátov na tých dobrých a tých nežiadúcich. Problém nastáva, keď sa našich demokratov opýtame ako to vlastne myslia. Však predstaviť si nedemokratického kandidáta v demokratických voľbách je pri najlepšom, na hlavu.

Tento prívlastok používajú najmä pravicové strany, ktoré sa (demokraticky) nedostali do vládnej koalície. A práve jeden z „demokratických“ lídrov, Igor Matovič, dnes zasadil tomuto obľúbenému prívlastku ťažký úder. Neviem síce čo si pod týmto slovom predstavuje predseda OĽaNO, no ja osobne si myslím, že slovný útok cez sociálne siete na istú časť voličov, len kvôli ich názoru, veľmi demokratický nie je.

Som už znechutený …

… z neustálych agresívnych a bulvárnych útokov, ktoré posledné roky na našej politickej scéne prebiehajú s čoraz vyššou intenzitou. Obrý podiel na tom má aj Igor Matovič, keďže od chvíle čo vstúpil do politiky, zo seba súka jeden nemiestny útok za druhým. Obviniť bez dôkazov premiéra, že si schováva peniaze na Belize, vysypať v parlamente na hlavu kolegu injekčné striekačky, expresívne sa vyjadrovať na adresu kolegov, či sa v priestoroch parlamentu pobiť. To je len stručná ukážka Matovičových nechutných pracovných metód. Osobne by som rád privítal viac vecnej a konštruktívnej debaty.

S pobavením sledujem …

…ako sa už roky lídri OĽaNO hrajú na protikorupčnú stranu. Má predsa niečo do seba, keď človek, ktorý má kuriózne problémy s vlastným účtovníctvom založí protikorupčné hnutie, so svojim bratrancom a dvoma kamarátmi. Potom už len stačí všetkých naokolo obviňovať z korupcie, či rodinkárstva a úspech sa dostaví sám. Síce sem tam z klubu OĽaNO niekto vystúpi a ozrejmí verejnosti pochybné vnútrostranícke praktiky ich predsedu, ale to nevadí. Však argumenty sa skoro vždy dajú prebiť dostatočne hlučným opakovaním svojej pravdy. No nemám pravdu, pán Matovič?

Preto, keď osoba s minulosťou a slovníkom predsedu OĽaNO vysloví podporu pani Čaputovej, tak je to pre mňa iba ďalší dôvod, prečo ju voliť nebudem.

Hovorím NIE, „neslušnému“ Slovensku.

 

Prezidentské voľby 2019. Čaputovej vysnívaných 52% a zaujatosť slovenských médií.

06.03.2019

Prvé kolo prezidentských volieb konajúce sa 16 marca je už za dverami. Diskusie sa preto priostrujú, kandidáti s noblesou odstupujú a agentúry sa predháňajú vo svojich čím ďalej, tým dôveryhodnejších viac »

Prezidentské voľby 2019. SMER, Harabin a „demokratickí“ kandidáti.

14.01.2019

[caption id="attachment_243" align="aligncenter" width="630"] Prezidentský palác. ZDROJ: Pravda.sk[/caption] Kým niektoré politické strany ešte ani nemajú jasno, kto bude ich kandidát, iní záujemcovia viac »

Nedotknuteľne slušní. Slušne nedotknuteľní.

17.11.2018

[caption id="attachment_165" align="alignnone" width="630"] Organizátori pochodu "Za slušné Slovensko" ZDROJ:Pravda.sk[/caption] Utekajme! Už sú tu zase. Rozhorčené tváre organizátorov protestov viac »

73375516 2863339433696260 2844828964973707264 n

Vyšetrovateľ NAKA vzniesol obvinenie youtuberom Daňovi a Vaskymu

14.12.2019 21:46

V prípade ďalších dvoch čiastkových útokov tohto prečinu bolo obvinenému Daňovi vznesené obvinenie ako samostatnému páchateľovi.

Madrid OSN

Pred budovu, kde sa koná klimatický summit OSN, vysypali aktivisti konský trus

14.12.2019 21:01

Skupina aktivistov vedená environmentálnym hnutím Extinction Rebellion takto upozornila na neschopnosť štátov nájsť kompromis.

Taliansko Sardinky

V Ríme demonštrovali proti Salviniho Lige Severu desaťtisíce ľudí

14.12.2019 19:42

Na rímske námestie Piazza San Giovanni prišlo podľa odhadov miestnych médií približne 100 000 ľudí.

Francuzsko dazde

Prudký vietor a dažde si vo Francúzsku vyžiadali jednu obeť a päť zranených

14.12.2019 17:53

K výpadku elektriny došlo v 50 000 domácnostiach na juhozápade Francúzska a v 10 000 domácnostiach na severe krajiny.

Jozef Siničák

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 23777x
Priemerná čítanosť článkov: 2972x

Autori blogu